сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 59
home Вести

Стојанче Ангелов ја брани Дуа Липа за картата на „Голема Албанија“

Стојанче Ангелов ја брани Дуа Липа за картата на „Голема Албанија“

Стојанче Ангелов од „Достоинство“ застана во одбрана на пејачката Дуа Липа.

Тој вели дека таа е одлична пејачка и покрај тоа што на социјалните мрежи се фали со картата на „Голема Албанија“ на која има и делови од Македонија.

Социјалните мрежи пак вријат со коментари дека не му доликува на еден генерал кој во 2001 година се борел против терористи, сега да брани поддржувачи на „Голема Албанија“.

Коронавирус