петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 122
home Вести

Стојанче Ангелов хит во Србија: Се бореше против Албанците, а сега ја брани Дуа Липа за знамето на „Голема Албанија“

Стојанче Ангелов хит во Србија: Се бореше против Албанците, а сега ја брани Дуа Липа за знамето на „Голема Албанија“

Лидерот на Достоинство Стојанче Ангелов се најде на насловните страници во Србија. Како што пишува „Ало.рс“ тој иако во воениот конфликт се бореше против Албанците сега застана во одбрана на косовската пејачка Дуа Липа која на социјалните мрежи го истакнува знамето на т.н „Голема Албанија“ на која има делови од Србија,Македонија, Црна Гора и Грција.

 

 

Коронавирус