вторник, 6. јуни 2023. Вести денес: 152
home Вести

Стоилов со последно збогум до Никола: Ќе има ли ПРАВДА за ова дете комитско?!

Стоилов со последно збогум до Никола: Ќе има ли ПРАВДА за ова дете комитско?!

Денеска на КАРИЛ почина 21 годишниот Никола Саздовски, кое на 29-ти јуни беше претепано во скопската населба Автокоманда. На социјалните мрежи пријателите се збогуваат од него. Меѓу оние кои се збогуваат со младиот Никола, е и капитенот на ракометниот клуб Вардар, Стојанче Стоилов.

-Почивај во мир Никола !!!

Ќе има ли ПРАВДА за ова дете комитско ?!?!?!?, напиша Стоилов во Фејсбук статус.

Најнови вести