недела, 5. декември 2021. Вести денес: 84
home Вести

Стоилковски: Заев е предводникот на црната кампања- знае дека во недела ќе изгуби, а граѓаните ќе одберат промени

Стоилковски: Заев е предводникот на црната кампања- знае дека во недела ќе изгуби, а граѓаните ќе одберат промени

Зоран Заев е прочитан, Македонија ги прочита лагите на Зоран Заев и му ја испратија пораката. Македонија знае дека со Зоран Заев само тоне, економски, здравствено, социјално и на секој план се препознаваат лагите на Зоран Заев и на СДСМ, вели Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ.

-Заев впрочем е предводникот на црната кампања со која што се служат дури и против Изборниот законик, затоа што единствено тоа им остана. Немаат програма, нема веќе што да ветат, граѓаните ги препознаа неговите лаги. Тоа повеќе не минува. Заев знае дека ги губи изборите, Заев знае дека во недела Македонија ќе избере промени, додава Стоилковски.

Коронавирус