четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 198
home Вести

Стоилковски: Поминаа шест месеци, милион лаги се кажани и се уште се лаже за масовна вакцинација

Стоилковски: Поминаа шест месеци, милион лаги се кажани и се уште се лаже за масовна вакцинација

Пандемијата не може да се гледа политикански, мораше да се најде начин власта да се справи со истата, министерот за здравство Филипче најави дека ќе стигнат вакцини од Бугарија, тие ги нема, Заев најави дека ќе стигнат вакцини од Грција, истакна дека се допишувал и честитал, но не стигнаа, милион лаги беа кажани, а се уште се лаже за вакцинацијата, празните решетки пред салата не е масовна вакцинација, а каде е ревакцинацијата, а од ноември до сега поминаа шест месеци.

Ова вечерва го посочи портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски во „Објектив“ во МРТВ.

Коронавирус