сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 53
home Вести

Стоилковски: Оваа власт тепа народ, новинари… не е далеку, ќе тепа и вработени по институции

Стоилковски: Оваа власт тепа народ, новинари… не е далеку, ќе тепа и вработени по институции

Да ми прости Македонија, ама ЛАЖАТ КОРНАТ!

Ова е мафија која ТЕПА НАРОД, ТЕПА НОВИНАРИ, ТЕПА ОПОЗИЦИЈА, ТЕПА ПРИТВОРЕНИЦИ, ТЕПА ЛУЃЕ НА ПРОТЕСТИ. Не е далеку, ќе тепа и вработени по институции.

Нулта толеранција на насилство со мафија нема! И ќе нема се додека главни играчи се:

Курто Дудуш градоначалник кој што тепа народ, а судот го пушта;

“Пајакот” кој што удира полицајка, а таа мора да крие;

Артан Груби кој што организираше меѓуетничка тепачка, а сега е функционер;

Оној “прислушувачот” од Демир Капија за кого судот не ни почна;

Драги Рашковски кој што бараше народот “да се рашамара”, па уште го кријат за криминал од 7 милиони евра…

И додека фрчат закани за “џандар збира”, кои се не насилници, криминалци и мафијаши не се пуштени на слобода за да си тера Мафијата!?

Или Мафија

Или Македонија

Да ми прости Македонија, ама ЛАЖАТ КОРНАТ!
Ова е мафија која ТЕПА НАРОД, ТЕПА НОВИНАРИ, ТЕПА ОПОЗИЦИЈА, ТЕПА…

Posted by Naum Stoilkovski on Saturday, September 26, 2020

Коронавирус