недела, 4. декември 2022. Вести денес: 17
home Вести

Стоилковски: Општината Ѓорче Петров нема пари за машини за перење во градинките, а прераспределува пари (ВИДЕО)

Стоилковски: Општината Ѓорче Петров нема пари за машини за перење во градинките, а прераспределува пари (ВИДЕО)

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски преку видео денеска информираше дека во домот за културата во Ѓорче Петров се одржува седницата на советот каде на дневен ред е ставена измина и проширување на буџетот за префрлање на средства од сметката дотации на сметката основен буџет и прераспределба и пренамена на буџетот.

Како што вели тој една од ставките е пренамена на средства кои што се однесуваат да се прераспределат во детски градинки, одржување на згради и купување на друга опрема во висина од еден милион и 534 денари или онолку колку што чинат двете машини, а рекоа дека немаат пари.

Целото видео погледнете го во продолжение:

Коронавирус