недела, 20. септември 2020. Вести денес: 68
home Вести

Стоилковски: Одмакедончување на Илинден е одмакедончување на Македонецот, одмакедончување на Македонија

Стоилковски: Одмакедончување на Илинден е одмакедончување на Македонецот, одмакедончување на Македонија

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на својот Фејсубк профил напиша статус во кој кажува дека проектот Одмакедончување е вистинскиот етноцид, геноцид, бришење на цел еден народ.

-Неверојатно се упорни да го одмакедончат Илинден. Предупредувам, доколку успеат, ќе им успее проектот за “вештачка творба”, стои во неговиот статус.

Целосниот статус може да го прочитате во продолжение.

Коронавирус