сабота, 31. јули 2021. Вести денес: 0
home Вести

Стоилковски: Еве Медарски баш му кажува на Јовески дека се знаат од телевизија и дека не смее да му издиктира нарачки од Заев до Обвинителството

Стоилковски: Еве Медарски баш му кажува на Јовески дека се знаат од телевизија и дека не смее да му издиктира нарачки од Заев до Обвинителството

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски преку статус и фотографија на Фејсбук пишува дека правниот систем е девастиран од многу лични аспекти внатре во него, од реалции меѓу судии, обвинители и адвокати.

-„Правниот систем е девастиран од многу лични аспекти внатре во него, од реалции меѓу судии, обвинители, адвокати…“ истресе Заев
Еве Медарски баш му кажува на Јовески дека се знаат од телевизија и дека не смее да му издиктира нарачки од Заев до Обвинителството, стои во неговиот пост на Фејсбук.

"Правниот систем е девастиран од многу лични аспекти внатре во него, од реалции меѓу судии, обвинители, адвокати…"…

Gepostet von Naum Stoilkovski am Montag, 22. Juni 2020

 

Коронавирус