сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 36
home Вести

Стоилковски: Државниот сервис МИА ја игнорира опозицијата на секој можен начин

Стоилковски: Државниот сервис МИА ја игнорира опозицијата на секој можен начин

СРАМОТА! Државниот сервис МИА ја игнорира опозицијата на секој можен начин, обвинува портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.

Во продолжение следува неговиот Фејсбук статус:

„Денеска на празник дури нема ниту една фотографија од делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ на положување венци и искажување почит, до степен и пратеничката од опозицијата во собраниската делегација е во дефокус на пратеничката од СДСМ.
(МИА фотосервис)

Ама Заев и СДСМ го има од сите агли и пози! Нема фотографија од опозицијата, не ни биле, разбирате? Приватна журка на СДСМ!

Ете тоа е разбирањето за слободни медиуми, овој квази- сервис кој што освен што го смени името, станува сервис само и само за СДСМ, спроведува цензура, менува интервјуа, шири нарачки од власта, а директорот вработените ги дели по тоа кои биле “хард кор вмровци”, затоа што биле затекнати таму! Класична поделба на политички погодни и непогодни, класичен политички прогон во новинарството.

Ни Д од демократија со СДСМ, ни С од слобода и слободна реч!

Јавен сервис! Срамота“- посочува Стоилковски!

Локални избори 2021