петок, 30. септември 2022. Вести денес: 146
home Вести

Стоилковски: Доста е од владеењето на Заев, затоа што минаа 4 години во рекети, крадења, корупција, дрога, инфлации, рецесии, нови стечаи, нови илјадници невработени

Стоилковски: Доста е од владеењето на Заев, затоа што минаа 4 години во рекети, крадења, корупција, дрога, инфлации, рецесии, нови стечаи, нови илјадници невработени

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски преку статус на Фејсбук пишува дека е доста од владеењето на Зоран Заев и таквите како него во изминатите четири години.

-Заев: „Зошто да одиме на парламентарни избори, зарем не е потребно да дадеме конечно еден мандат од 4 години власта да покаже што може?“
Токму затоа, затоа што минаа 4 години во рекети, крадења, корупција, дрога, инфлации, рецесии, нови стечаи, нови илјадници невработени…
И од тебе и од тие како тој зад тебе!
#ДостаЕ #4годиниУкраденЖивот, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Коронавирус