четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 93
home Вести

Стоилковски: До сега нема стигнато иницијатива за вонреден конгрес

Стоилковски: До сега нема стигнато иницијатива за вонреден конгрес

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски денес на новинарско прашање околу барањето на за вонреден конгрес на поранешни функционери на партијата рече дека во партијата до сега нема стигнато такво нешто.

Коронавирус