четврток, 13. август 2020. Вести денес: 140
home Вести

Стоилковски до Конески: Не може да зборите за обединување, а да го гледате светот од скутот на Заев

Стоилковски до Конески: Не може да зборите за обединување, а да го гледате светот од скутот на Заев

-“Комшија” Ивице гледам си се пронашол во фразата “појаничарени јуришници на Заев” па реагираш.
Алал нека му е на Мицкоски што совршено ве дефинираше; иако не ве спомена со име, вие сами си се јавивте, стои во статусот на Фејсбук профилот на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.

Тој во статусот потенцираше дека токму поради тоа, Конески тежи минус четири илјади гласа во Аеродром.

-Не може да зборите за обединување, а да го гледате светот од скутот на Заев. Затоа единствено реформи можете да правите во СДСМ, пишува Стоилковски.

Неговиот статус може да го погледнете во продолжение.

 

Коронавирус