среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 191
home Вести

Стоилковски: Деспотот Заев ќе покажел усни изјави? Да е туѓ, би се смеел…

Стоилковски: Деспотот Заев ќе покажел усни изјави? Да е туѓ, би се смеел…

Деспотот Заев бил спремен “изјави, декларации да покажеме пред вас, усни и писмени, за да ги потврдиме нашите вредности”, реагира портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.

-Усни? Ќе покажел УСНИ изјави? Ни во Фирербункерот не му веруваат! Лажеше дека “има Датум”, дека “почнат е скринингот” и “преговорите со ЕУ”; Лажеше “ги затворивме сите отворени прашања со соседите”; Лажеше дека “Зачуван е идентитетот”; Да потсетам и за “Кој бе тоа ќе го менува Уставот, Уставот е демократски и нема менување на Уставот”; Лажеше за Жицата, лажеше за Референдумот; лаже штом уста отвори! Усните гаранции како “Го донеле Заев да го смени Името; Ајде мајката”! Сега спремен бил гаранции да споделел, како доказ дека имал Вредности? Да е туѓ, би се смеел, пишува тој.

Деспотот Заев бил спремен "изјави, декларации да покажеме пред вас, усни и писмени, за да ги потврдиме нашите вредности"…

Gepostet von Naum Stoilkovski am Dienstag, 20. Oktober 2020

 

Коронавирус