вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 173
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Вести

Стоилковски: Дамјан на Рада фатен како шири лажни вести

Стоилковски: Дамјан на Рада фатен како шири лажни вести

Damjan Manchevski познат како Дамјан на Рада уште не може да се помири дека е фатен жив како шири лажни вести. Рече “најголем број на новозаразени доаѓаат од литијата во Струга”, а со денови, за среќа, нема ниеден стружанец.

Па по три дена НИКАКВА информација за Струга, и веројатно многу плачење од Дамјана, сега се вадат претпоставки. Ама…
Од МОЖНО, до СЕ ЗАРАЗИ има разлика како од ДОЈДЕ ЖИВОТ до ЌЕ ДОЈДЕ ЖИВОТ!

Ама тоа е СДСМ, мислат дека некој уште им верува на лажните им вести па ќе го ублажат поразот на изборите.