сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 22
home Вести

Стоилковиќ: На 15-ти јули да ја поддржите коалицијата „За обнова на Македонија“

Стоилковиќ: На 15-ти јули да ја поддржите коалицијата „За обнова на Македонија“

Државата е наша и не треба да му ја препуштиме на друг. Најдобар гарант такво нешто да остане е на 15-ти јули да ја поддржите коалицијата „За обнова на Македонија“, истакна Иван Стоилковиќ, лидер на ДПСМ на денешниот настан со носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ2, Владо Мисајловски.

-Нашата кампања се вика „За нов почеток“. Бидејќи целата држава ќе се ресетира треба и ние и вие да се ресетираме за да можеме да бидеме на услуга. Можам сите да ве погледнам затоа што знам дека не земав пари и не ја продадов душата иако беше отворена понудата, порача тој.

Коронавирус