сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Стоилковиќ: На 12 април оваа влада ќе замине на буништето на историјата!

Стоилковиќ: На 12 април оваа влада ќе замине на буништето на историјата!

Во неделното интервју на „Лидер“ гостин е претседателот на Демократската Партија на Србите во Македонија, Иван Стоилковиќ.

Стоилковиќ ги коментира предвремените избори и коалицијата „За обнова на Македонија“, но и ситуацијата на Србите во Македонија.

Најнови вести

Коронавирус