вторник, 22. ноември 2022. Вести денес: 135
home Вести

Стоиљковиќ: Каков и да е резултатот од референдумот, Заев ќе го прогласи за успешен

Стоиљковиќ: Каков и да е резултатот од референдумот, Заев ќе го прогласи за успешен

И да нема цензус на референдумот премиерот ќе излезеи ќе го прогласи референдумот за успешен, рече Иван Стоиљковиќ, пратеник во Собранието гостувајќи во емисијата Само вистина на телевизија Канал 5.

Тој додаде дека изјавата на премиерот ќе биде во насока дека референдумот е успешен, се потврди евроатлантската ориентација и има легитимитет процесот одиме понатаму во спроведување на договореното со Грција.

Коронавирус