петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 31
home Вести

Стево Пендаровски на средби со жителите на Дојран и Богданци (ФОТО)

Стево Пендаровски на средби со жителите на Дојран и Богданци (ФОТО)

Стево Пендаровски кандидатот за претседател поддржан од граѓаните и од 31 политичка партија, на средби со жителите на Дојран и Богданци, ги повикa граѓаните во недела, на 21 април, со својот глас  за бројот 3 да одлучат за сигурна иднина и да изберат напредок за европска држава

„Ајде да излеземе  масовно на гласање во недела и да избереме напредок. Заедно да победиме, заедно да одиме напред. Да го исполниме заветот на борците,  пред чиј споменик стоиме и кои ни дадоа аманет-Ние се втемеливме, вие градите. Во изминативеречисидвегодиниситесмесведоцинаеденцелосноновпристапвоодноситесососедите, којгирешава најтешките  проблемите, и ги отвора портите на Северна Македонија кон напредок, сигурна иднина и светот.“, рече кандидатот за претседател Стево Пендаровски.

Пендаровски побара максимална мобилизација на изборите , бидејќи станува збор за патот по кој треба да продолжи земјата, секој глас е важен.

Локални избори 2021