вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 69
home Вести

Стевананџија: За СДСМ граѓаните што бојкотираа се „неписмени граѓани“

Стевананџија: За СДСМ граѓаните што бојкотираа се „неписмени граѓани“

Димитар Стевананџија од ВМРО-ДПМНЕ во реплика до својата колешка од СДСМ, Корубин, испровоциран од говорот на пратеничката за праша за кои граѓани вели дека се неписмени, оние кои бојкотираа или оние кои што гласаа против.

-Кои се тие неписмени граѓани кои што ги спомнувате во вашиот говор? Дали неписмени граѓани според вас се оние кои што бојкотираа или оние кои гласаа против менување на името, ја праша Стевананџија својата колешка од СДСМ, Корубин.