вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 62
home Вести

Стевананџија до Царовска: Професорите со калорифери од дома и 40 мртви, а тие тераат кампања

Стевананџија до Царовска: Професорите со калорифери од дома и 40 мртви, а тие тераат кампања

Димитар Стевананџија од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека додека умираат 40 луѓе дневно и професорите работат со калорифери од дома, власта и министерката за образование и наука тера политичка кампања.

-Професорите одат на работа со КАЛОРИФЕРИ ОД ДОМА!
По 40 луѓе умираат дневно.
Тутунот 120 денари.
Набавка за сол од 7 милиони евра распиша Македонија пат.
А тие кампања тераат!
#лименкариМОЛК, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Професорите одат на работа со КАЛОРИФЕРИ ОД ДОМА!
По 40 луѓе умираат дневно.
Тутунот 120 денари.
Набавка за сол од 7 милиони евра распиша Македонија пат.
А тие кампања тераат!
#лименкариМОЛК

Posted by Димитар Стевананџија on Вторник, 01 декември 2020

Коронавирус