петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 137
home Вести

Стефанова излезе од ОЈО, крие што сведочела

Стефанова излезе од ОЈО, крие што сведочела

„Денеска речиси пет часа давав исказ во својство на сведок. Во интерес на истрагата и моето својство, немам нешто плус да изјавам за јавноста.

Се што имав да кажам за случаевите „Империја“ и „Рекет“ кажав во петочниот мој исказ кој на сите вам ви е добро познат.“

Ова денеска пред седиштето на обвинителството за Организиран криминал во Скопје го изјави обвинителката на СЈО, Лиле Стефанова која неколку часа беше испрашувана за аферата „Рекет“.

Коронавирус