петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 25
home Вести

Статуата на Исус Христос во Рио осветлена со знамиња на земји кои се борат со коронавирус- таму е и МАКЕДОНСКОТО (ФОТО)

Статуата на Исус Христос во Рио осветлена со знамиња на земји кои се борат со коронавирус- таму е и МАКЕДОНСКОТО (ФОТО)

Огромната статуа на Исус Христос Спасителот во Рио де Жанеиро е осветлена со знамиња на земји кои во моментов се борат со коронавирус.

На левата рака на најпознатата знаменитост се најде и македонското знаме.

Коронавирус