петок, 29. септември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Стаменковска Стојковски распали по Манчевски: Министерот прво да си го дигитализира министерството

Стаменковска Стојковски распали по Манчевски: Министерот прво да си го дигитализира министерството

Манчевски прво да го дигитализира министерството и да го поправи електронскиот систем за архивирање кој не работи цела година, порачува дополнителниот заменик министер за информатичко општество, Невенка Стаменковска Стојковски на министерот Дамјан Манччевски, кој што денеска во Струмица говорел за дигитализација на администрацијата.

-Читам денес министерот Дамјан Манчевски во Струмица зборувал за дигитализација на јавната администрација. Порачајте му на министерот и потсетете го дека прво во Министерството треба да се дигитализира и да си го поправи електронскиот систем за архивирање кој не работи цела година или парите отидоа за кампања…., реагира Стаменковска Стојковски.

Најнови вести