вторник, 28. септември 2021. Вести денес: 174
home Вести

Стаменковска Стојковски: Манчевски призна дека препишува од проектите на ВМРО-ДПМНЕ

Стаменковска Стојковски: Манчевски призна дека препишува од проектите на ВМРО-ДПМНЕ

Дигиталниот министер Дамјан Манчевски конечно призна дека препишува и реализира проекти на ВМРО ДПМНЕ!!! Со едно ќе се согласам а тоа е дека реалноста денес е сосема различна од пред три години. Разликата е во снимката подолу.

Конечно призна дека нема капацитет да смисли нови проекти и дека, дигитализацијата, ИСУЧР, ЕНЕР, е-услуги се проекти на ВМРО ДПМНЕ… напиша на Фејсбук дополнителниот заменик министер во МИОА, Невенка Стаменковска Стојковски.

Коронавирус