петок, 3. декември 2021. Вести денес: 128
home Вести

Стаменковска до СДСМ: Многу ми е жал што партиска насока ви е забрането да реплицирате и дискутирате

Стаменковска до СДСМ: Многу ми е жал што партиска насока ви е забрането да реплицирате и дискутирате

Многу ми е жал, што овие денови на колегите од СДСМ по партиска насока им е забрането или строго ограничено правото да реплицираат и да дискутираат, посочи Невенка Стаменковска, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција, при заседавање на седница.

Стаменковска појасни дека се губи суштината на дебатата на која ја заговарате и на која не повикувате цело време. Колеги од СДСМ, ако не е вистина она што го говорев вчера и завчера во однос на првите два амандмани кои што ги дискутиравме наместо да се пријавите сите и срамно да се откажете во однос на дебатата подобро ќе беше да имаше некој од вас да има доблест и да стане и да дискутира. Но и она што денеска не се јавувате за реплики само ми го потврдува истото.

Коронавирус