среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 179
home Вести

Стаменковска до Павле Богоевски: Намерата на СДСМ е да почне да купува гласови пред претседателските избори

Стаменковска до Павле Богоевски: Намерата на СДСМ е да почне да купува гласови пред претседателските избори

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Невенка Стаменковска вели дека Павле Богоевски си ги толкува законите по партиска насока, иако Љупчо Димовски во претходниот случај како што кажа монтиран, со ниту еден чекор или постапка не дал сомнеж дека ќе избега.

-Она што вие го барате е со одземање на имунитет колегата Љупчо Димовски веднаш да го ставите во притвор

Велејќи дека намерата на СДСМ е да почне да купува гласови пред претседателските избори.

Најнови вести

Локални избори 2021