среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 119
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Вести

ССК и УЈП ќе потпишат меморандум за соработка

ССК и УЈП ќе потпишат меморандум за соработка

Претседателот на Сојузот на стопански комори на Македонија, Данела Арсовска и директорот на Управата за јавни приходи Сања Лукаревска денеска ќе потпишат меморандум за соработка.

На официјализирањето на соработката ќе присуствуваат и претседателите на секторските комори на Сојузот и ќе се презентираат анализите од истражувањата за сивата економија во Република Македонија.

Целта на меморандумот, информираат од Сојузот на стопански комори на Македонија, е зацврствување на соработката меѓу двете институции преку преземање иницијативи за сузбивање на сивата економија, како и континуиранa размена на информации.

МИА

Коронавирус