сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 52
home Вести

Средношколски Глас: Здравјето пред државната матура

Средношколски Глас: Здравјето пред државната матура

Во изминатите месеци и сега сме сведоци на порастот на заразени и починати од КОВИД 19 токму поради тие причини и актуелниот попис беше одложен и згора на сето тоа се заоструваат мерките, но МОН покрај целата ситуација не отстапува од одржувањето на државната матура, стои во соопштението на Средношколски Глас до јавноста.

– Дали партиски или некакви други интереси се пред здравјето на учениците и професорите ?! Бараме МОН итно да ја согледа ситуацијата со пандемијата и да не го загрозува целокупното здравје на учениците и професорите за некакви партиски или друг вид на интереси, посочуваат од организацијата.

Најнови вести

Коронавирус