четврток, 23. март 2023. Вести денес: 84
home Вести

Средношколски глас се приклучуваат на денешниот протест на родителите: Денеска повторно ќе викнеме „Мила, оди си“

Средношколски глас се приклучуваат на денешниот протест на родителите: Денеска повторно ќе викнеме „Мила, оди си“

Денес повторно ќе застанеме заедно со нашите родители низ поголемите градови во Македонија да го сопреме ова лудило!
❌Денес повторно ќе викнеме “Мила, оди си!”.❌
❌Повторно ќе кажеме стоп за квази реформите во образованието!
📌Сакаме настава со физичко присуство и сакаме печатени учебници!
📌Мила, оди си и спаси не од уништување на македонското образование!
#МилаОдиСи
#народ
#СТОПЗаКвазиРеформи

Фејсбук статус на Средношколски глас

loading...