вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 119
home Вести

Средношколски глас: Ќе протестираме против уништувањето на многу генерации со штетните политики во образованието

Средношколски глас: Ќе протестираме против уништувањето на многу генерации со штетните политики во образованието

Почитувани родители ја имате нашата поддршка! Како милион пати до сега што не поддржувавте вие, сега е време ние да ви се приклучиме.. во сабота ќе протестираме со вас, порачуваат од Средношколски глас.

„Ќе протестираме против уништувањето на многу генерации со штетните политики во образованието!

Сабота ние ќе бидеме најгласни! Нашиот глас мора да се слушне„ – порачаа средношколците.

ЕУРО 2020

Македонија