четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 62
home Вести

Средношколски глас: Ако властите немаат црвени линии, ние средношколците имаме

Средношколски глас: Ако властите немаат црвени линии, ние средношколците имаме

По низата реакција предизвикани од изјавите на премиерот Зоран Заев, се огласија и средношколците.

-Ние средношколците во Република Македонија строго го осудуваме и се противиме на предавничкото менување на свеста и историјата на народот на Република Македонија од страна на владата. Им порачуваме на властите дека доколку тие немаат црвени линии, ние средношколците имаме, велат од Средношколски глас.

Коронавирус