понеделник, 21. септември 2020. Вести денес: 97
home Вести

Средношколците пристигнаа пред Владата- со транспаренти и маски протестираат против загадувањето

Средношколците пристигнаа пред Владата- со транспаренти и маски протестираат против загадувањето

Средношколците пред малку се собраа пред Влада, по што ќе продолжат со најавениот марш. Со транспаренти и опремени со маски против загадувањето, тие се упатија кон Собранието на Македонија.

На првиот марш, што се одржа пред неполн месец, излегоа неколку илјади граѓани, а за денеска, организаторите повикаа да им се приклучат што повеќе засегнати граѓани.

Маршот е во организација на Зелен фронт.

Коронавирус