понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

Средношколците кои бојкотираа настава се казнети со намалено поведение, сега имаат порака до Царовска

Средношколците кои бојкотираа настава се казнети со намалено поведение, сега имаат порака до Царовска

Добиваме информации од страна на нашите соученици и родители дека ни е намалено поведението затоа што бојкотиравме, информираат од Средношколски глас.

Еве што истакнаа тие: 

-Стоиме позади вас и нашите родители како Средношколски глас!

-Стоиме на располагање за сите кои сакаат јавно да го споделат проблемот!

-Ова е срамно и за секаква осуда!

-Ние нема да преќутиме! Заедно со нашите родители ќе се бориме до крај!

-Министерке, уште еднаш покажавте дека вашата фин(ск)а страна е совршена само кога ќе се упалат камерите и ќе се пуштат микрофоните!

Најнови вести

Коронавирус