среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 144
home Вести

Среде сесија студентите останаа без легла

Среде сесија студентите останаа без легла

Резултатите за примени студенти во студентските домови во главниот град, уште ги нема, иако требаше да бидат објавени на 30 август, па многумина се жалат дека треба да патуваат до Скопје и да прават непланирани трошоци, анализира Плусинфо.

И оваа година студенти во земјава останаа без покрив над глава за време на испитна сесија. Резултатите за примени студенти во студентските домови низ главниот град, уште ги нема, иако требаше да бидат објавени на 30 август, па многумина се жалат дека треба да патуваат до Скопје и да прават непланирани трошоци. Тоа создава и грижи дали ќе стасаат на време, особено ако испитите се закажани во раните утрински часови, а немаат некој кој би ги згрижил за една ноќ.

Конкурсот беше објавен на 15 јули, а резултатите требаше да бидат објавени на 30 август.

Целиот текст на Плусинфо.

Коронавирус