сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 104
home Вести

Среде економска криза, Заев со џемпер колку една македонска плата

Среде економска криза, Заев со џемпер колку една македонска плата

Премиерот Зоран Заев, вчера беше гостин во Радио Канал 77, каде што одговараше на прашања во главно поврзани со македонско-бугарскиот спор и пречките со кои Македонија се соочува во своите евро-интеграции.

Покрај тоа што тој повторно даде неколку скандалозни изјави, дека се преговара за придавката македонски, како и дека не се кае и нема да ги повлече изјавите дадени за БГНЕС, детал кој само малкумина го забележаа неговиот аутфит, поконкретно џемперот кој премиерот го носеше и колку тој чини, пишува Лидер.мк.

Станува збор за џемпер од марката Paul & Shark, а цената на истиот на интернет изнесува 294 евра.

Најнови вести

Коронавирус