среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Средба на Силјановска со студенти: Младите се иднината на Македонија, а јас секогаш сум била на нивна страна

Средба на Силјановска со студенти: Младите се иднината на Македонија, а јас секогаш сум била на нивна страна

Денеска во посета на Граѓанскиот штаб беа студентите на кандидатот за претседател на Република Македонија Проф. д-р Гордана Сијановска Давкова.

Силјановска Давкова оствари кратка средба со нив од кои што доби поддршка за победа во вториот круг на претседателските избори на 5 мај, а и подарија и портрет кои самите тие го изработиле.

Истакна дека токму студентите се нејзина гордост и надеж како и дека младите се иднината на Македонија, а таа како професорка и идна претседателка ќе се потруди тие својата иднина да ја градат токму во својата земја, бидејќи како што рече таа, е секогаш на страната на младите.

-Студентите се мојата гордост и надеж. Денес од моите студенти Роми добив портрет кои тие го изработиле. Им благодарам од срце. Младите се иднината на Македонија, а јас секогаш сум била на нивна страна. Ги повикувам да застанат на моја страна, на страната за право и правда во Македонија, вели Силјановска Давкова.

Коронавирус