четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 33
home Вести

Средба на Османи со државниот секретар на норвешкото МНР Халворсен

Средба на Османи со државниот секретар на норвешкото МНР Халворсен

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска ќе оствари средба со државниот секретар во Министерството за надворешни работи на Кралството Норвешка, Аудун Халворсен.

Средбата, како што е најавено, ќе биде во просториите на Секретаријатот за европски прашања, каде ќе одржат заедничка прес-конференција.

Османи и Халворсен, во рамки на посетата, ќе потпишат договор за соработка меѓу Министерството за надворешни работи, Амбасадата на Кралството Норвешка и УНОПС, Канцеларијата за услуги на проекти на ОН.

МИА

Коронавирус