вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 91
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Вести

Средба Иванов-Могерини денес попладне

Средба Иванов-Могерини денес попладне

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска – 13 септември 2018 година, четврток, ќе ја прими Федерика Могерини, висок претставник на Европската унија за надворешни работи и безбедносна политика и заменик-претседател на Европската комисија.

Средбата е најавена за попладне.

Коронавирус