вторник, 28. март 2023. Вести денес: 51
home Вести

Среда неработен ден – одмор пред крајот на летото

Среда неработен ден – одмор пред крајот на летото

Следниот неработен ден е во среда.

На 28 август, среда, се паѓа празникот Успение на Пресвета Богородица (Голема Богородица) и тој ден е неработен за православните верници во земјава.

Пота, следен неработен ден имаме на 8. септември (недела), Ден на независноста, односно 9 септември (понеделник) е неработен ден, па 11 октомври (петок), Ден на народното востание.

loading...

Најнови вести