вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Вести

СРАМОТА: Преку лажен профил на Игор Џамбазов барале пари за донации

СРАМОТА: Преку лажен профил на Игор Џамбазов барале пари за донации

На Фејсбук некој се обидел да го злоупотреби името на Игор Џамбазов. Лажниот профил на социјалната мрежа, кој се претставува дека е офцијален на македонскиот шоумен, се обидува да изнуди пари и лажни донации за, како што е пренесено, младо момче.

„Пред извесно време бевме извесени дека некој го злоупотребува името и делото на Игор Џамбазов.

Иако беше обjавено на почетокот на месецот за овој случај, сепак профилот е сè уште активен.

Затоа ве замолуваме да го пријавите лажниот лик кој има за цел да изнуди пари за наводно собирање донации-информира Џамбазов.

Коронавирус