среда, 21. април 2021. Вести денес: 164
home Вести

СРАМОТА: Македонец пцуе и брка туристи нарекувајќи ги “корона вирус“ (ВИДЕО)

СРАМОТА: Македонец пцуе и брка туристи нарекувајќи ги “корона вирус“ (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа и слуша како Македонецо пцуе и брка туристи, нарекувајќи ги “коронавирус“.

Тој сретнал туристи во центарот на Скопје и ѝм вели „коронавирус“, алудирајќи дека се носители на истиот вирус кој веќе зема жртви во некоку земји во светот, а најраспространет е во Вухан, Кина.

Однесувањето на овој човек е срамно!

Коронавирус