недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 21
home Вести

Срамни обвинувања од Петар Арсовски од СДСМ кон Павле Трајанов: Не знам дали Владата ќе опстане

Срамни обвинувања од Петар Арсовски од СДСМ кон Павле Трајанов: Не знам дали Владата ќе опстане

Македонскиот актер Петар Арсовски кој важи за близок до власта со срамни обвинувања кон Павле Трајанов.

„Не знам дали владата ќе опстане, но сигурен сум дека Павле пак ќе исплива на површина. Главен советник е, бара правда? Сега?“, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Коронавирус