вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 18
home Вести

Спремете се за продолжен викенд – Ни остана уште еден неработен ден

Спремете се за продолжен викенд – Ни остана уште еден неработен ден

Денот на Македонската револуционерна борба – 23 Октомври е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните им го честитаат Денот на Македонската револуционерна борба.

Ни остана уште продолжен викенд до крајот на 2019 година, а тој ќе го имаме дури до декември, односно. На 8. декември, недела паѓа празникот Св. Климент Охридсски, па се префрла за понеделник и со тоа се добива продолжен викенд.