недела, 12. јули 2020. Вести денес: 105
МЕГА БОМБА

Нуклеарна бoмба: Заев зема рeкет од 6 милиони евра! (АУДИО)

Во живо

Мицкоски ја претставува изборната програма пред граѓаните на Пробиштип

home Вести

Спремете 100 евра плус: Колку чини одмор на најпосетуваните грчки плажи

Спремете 100 евра плус: Колку чини одмор на најпосетуваните грчки плажи

Цените во Грција оваа година повисоки, па ако планирате одмор, спремете повеќе пари.

Во Олимпискиот регион половина литар домашно грчко пиво чини во просек околу 3,5 евра, а увозните до 4,75 евра.

На Халкидики, лежалките ќе ги добиете бесплатно, но со најмалку еден испиен пијалак, главно кафе кое чини 4 евра или пиво од 3 до 5 евра.

Поскапо место е Неа Мармарис каде кафе ќе ве чини 3 евра, а мало пиво дури 5 евра.

Што се однесува до водата, шишенце од половина литар чини 50 центи, а она од еден литар од 1,5 до 1,7 евра.

Цените во рестораните, исто така, се поскапи за 1,5 евро и споредба со податоците од 2017 година, па така за оброк во просечен ресторан ќе платите најмалку 8 евра.

Парламентарни избори 2020