недела, 20. септември 2020. Вести денес: 7
home Вести

Специјалците на МВР ја прекинаа потрагата по удавеното момче

Специјалците на МВР ја прекинаа потрагата по удавеното момче

Специјалната единица „Тигар“ која денес пристигна во Претор со цел да го пронајде удавеното момче, ја прекина потрагата, соопшти ТВ Алфа.

Имено боците на нуркачите останале без кислород, па поради тоа е прекината потрагата.

По момчето кое се удави во водите на Преспанското езеро се трага повеќе од 24 часа.

Коронавирус