четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 3
home Вести

Спасувачка мисија на Кожув со хепиенд: Пронајдени двајцата гевгеличани кои се загубија во планината

Спасувачка мисија на Кожув со хепиенд: Пронајдени двајцата гевгеличани кои се загубија во планината

Двајцата гевгеличани кои се загубија попладнево при планинска прошетка на Кожув се пронајдени и се наоѓаат во добра состојба, информираат членови на нивните семејства.

Откако паднал мрак, тие ја загубиле рутата по која се движеле, но, за среќа, биле лоцирани по неколкучасовната потрага во која учествуваа припадници на полицијата, на шумската полиција и ловџии кои добро ја познаваат и месноста Круша и планината Кожув.

Коронавирус