недела, 5. јули 2020. Вести денес: 139
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Спасовски упати телеграма со сочувство до семејството на трагично загинатиот полицаец Цветковски од Куманово

Спасовски упати телеграма со сочувство до семејството на трагично загинатиот полицаец Цветковски од Куманово

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска упати телеграма со сочувство до семејството на трагично загинатиот 37- годишен полициски службеник Виктор Цветковски од Куманово.

-Во овие тешки моменти заедно со Вас ја споделуваме болката за ненадоместливата загуба за еден млад живот. Министерството за внатрешни работи, колегите, загубија вреден и чесен другар, а Вие пак загубивте син, сопруг, татко, брат, пријател, напиша министерот Спасовски во телеграмата до семејството Цветковски.

Парламентарни избори 2020