петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Вести

Спасовски: Студентските домови да заличат на затворот во Куманово

Спасовски: Студентските домови да заличат на затворот во Куманово

Во „Утрински брифинг“ интервју имаше Марјан Спасовски-Ефто директор на Казнено-поправната установа – затвор Куманово.

При своето интервју посочи дека студентите можат да позавидат на условите кои ги имаат затворениците во затворот.

-Јас би посакувал студентските домови во најмала рака барем да се приближи на затворот Куманово. Не знам каква е моментално состојбата за она што имам прилика да слушнам мислам дека можат да ни позавидат на условите кои ги имаме тука, истакна Спасовски.

Коронавирус