петок, 14. август 2020. Вести денес: 6
home Вести

Спасовски со порака за кумановчани

Спасовски со порака за кумановчани

Вчера бев во моето родно Куманово, имав многу средби и со млади луѓе, ми остави впечаток еден говор на еден млад човек, кој рече – се ова што го бараат моите врсници е базирано на слобода.

И сега ми одѕвонува во мислите. Сработивме и на полето на правдата и полето на правичноста. Исправивме многу неправди за три години, прва работа по формирањето на Владата ќе биде расчистување со груевизмот во праводуството што ги бранел криминалците.

Изборите се безбедни. Секој знае дека оваа коалиција Можеме, предводена од СДСМ, е сигурниот иден победник на 15 јули, но работата не е завршена сега, ќе биде завршена на во 21 часот во среда, да излеземе сите заедно и да гласаме за Можеме и број 3, за победа.

Коронавирус